Üyelik Girişi
Videolar
WEB İSTATİSTİK

free counters

AFAD BURSA

 

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
32° 34° 18°
Takvim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ PROTOKOL

 

 - AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ PROTOKOL -

 TARAFLAR

A- Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu (Kısaca TBMYO)

B- Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti Genel Merkezi (Kısaca TRAC-GM). Ancak bu protokol TRAC Antalya Şubesi (Kısaca TRAC-Antalya) tarafından yürütülecektir.

YASAL TEMELLER: 2813 Sayılı Telsiz Yasası, bu yasanın bazı maddelerini değiştiren 4502 sayılı yasa, bu yasalara bağlı Amatör Telsiz Yönetmeliği ve tarafların tabi oldukları tüm Yasa ve Yönetmelikler. 

AMAÇLAR

Amatör Telsizcilik çalışmaları aracılığıyla haberleşme ve haberleşme elektroniği konularında amatör telsizcilik platformunda ortak deneysel çalışmalarda bulunarak TBMYO öğrencilerinin öğrenimlerine katkıda bulunmak, bu bağlamda acil durum ve afet haberleşmesine yönelik ortak projeler gerçekleştirmek, TBYMO Öğrencileri arasında afetlere hazırlık çalışmalarına özellikle haberleşme bağlamında gönüllü katılımı teşvik etmek ve amatör telsizciliğin yaygınlaşması için ortak çabalar sarfetmektir.

İŞBİRLİĞİ ESASLARI

1- TBMYO eğitim programında bulunan Haberleşme Bölümü öğrencilerinin eğitimlerine katkıda bulunabiimek amacıyla TRAC-Antalya tarafından radyo amatörlüğü (amatör telsizcilik) konusunda bilgilendirme seminerleri düzenlenir.

2- Seminerler sonrası kapalı ve açık alanlarda, TRAC-Antalya tarafından radyo amatörlüğü konusunda uygulamak eğitimler verilecektir. Bu uygulamalarda kullanılacak haberleşme teçhizatı TRAC-Antalya tarafından sağlanacaktır.

3- TRAC-Antalya; kullanım fazlası olarak elinde bulunan teknik araç ve gereçlerden bir bölümünü Telsiz Yasası ve TRAC-GM Ana Tüzüğünün izin verdiği şartlarda, bir tutanak ile TBMYO' nun kullanımına tahsis edecektir.

4- TBMYO' nun talebi halinde Nisan ayı içersinde Universite bünyesinde yapılması öngörülen Öğrenci şenliklerinde TRAC-Antalya tarafından amatör telsiz istasyonu çalıştrılacaktır.

5- Öğrencilerden yeteri kadar talep gelmesi halinde amatör telsiz lisansı alabilmeleri için TRAC-Antalya tarafından periyodik eğitimler verilecektir. Taraflar bu kursların ve bununla ilgili eğitim notlarının düzenlenmesi konusunda işbirliği yapacaklardır.

6-TRAC-Antalya,  TBYMO'ya bitirme veya araştırma tezi konusunda önerilerde bulunabilecektir.

7- TRAC-Antalya' nın talebi halinde TBMYO tarafından devre dizaynı, PCB basımı, programcılık ve diğer teknik konularda yardımcı olunacaktır.

8-TBYMO, TRAC-GM'nin yayın organlarına makalelerle katkıda bulunabilir.

9-Taraflar bu Protokola karşılıklı yazılı mutabakat ile ekler yapabilir ve maddelerde değişiklikte bulunabilirler,

10- Işbu protokol 10 maddeden ibaret olup; taraflardan birisinin 60 gün önceden yazılı talebi halinde fesih edilir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret189216
REKLAM

Deprem İzleme İstasyonu
YM3KB - CHAT

YM3KB Facebook

 

Online Hava Durumu