Üyelik Girişi
Videolar
WEB İSTATİSTİK

free counters

AFAD BURSA

 

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 14° 8°
Takvim

YENİ BİNAMIZIN AÇILIŞI - Olay Gazetesi

 

OLAY GAZETESİ - BURSA  12:53 | 17 Ağustos 2011

’Kaçak yapı bir cinayettir!’

Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Bursa Şubesi Nilüfer İlçe Kriz Merkezi’ndeki yeni hizmet binasına taşındı. Merkezin açılışına, Vali Şahabettin Harput, Nilüfer İlçe Kaymakamı Ekrem Çalık, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, TRAC Genel Başkanı Aziz Şasa ve AKUT ve Sivil Savunma ekipleri temsilcileri katıldı. Harput, depremin önlenemeyeceğine ancak alınacak tedbirlerle kayıpların önüne geçilebileceğine dikkati çekerek, "17 Ağustos 1999 depremi Türkiye Cumhuriyeti’ne adeta ilahi bir tokattı. Depremin ardından yaşanan olumsuzluklar, özel sektör, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerini harekete geçirdi. Bugüne gelindiğinde deprem sonrası için tüm kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum örgütleri kenetlenmiş bir şekilde koordineli çalışabilecek seviyededir. Türk Silahlı Kuvvetleri ise her zaman olduğu gibi kara gün dostudur. Muhtemel durumlarda seferber olarak durumun üstesinden gelinebilmesi için öncü güç oluşturmaktadır. Bunun yanında AKUT ve sivil savunma ekipleri gibi örgütlerin özverili çalışmaları da bizim için sevindirici bir durumdur. Bu gibi sivil toplum örgütü ve kuruluşlarının maddi manevi yanında olacağız" dedi
 
"OVALARDAKİ ARAZİLERİN YÜZDE 70’İ RUHSATSIZDIR"

Bursa’nın deprem riskine dikkati çeken Vali Harput, "Bursa’da deprem önlemi olarak çok yol kat edildi. Fakat hala çok yetersiz. Bursa’mızın göbeğinde tarım için elverişli olan Bursa ovamız betonlaşıyor. Bursa Ovası’na yapılan inşaatlarla bir rant hesabı içerisine girenler vebal altındadır. Ovalardaki arazilerden yüzde 70’i ruhsatsızdır. Belediyelerimizin bu konularda daha da hassas davranması gerekmektedir. Kaçak yapıların tamamen önüne geçilmelidir" diye konuştu.

"Ruhsatsız bina yapmak cinayetten başka bir şey değildir" diyen Harput, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bina yapacak olanların da prosedüre uyması gerekmekte ve ayrıca kullanacakları inşaat malzemelerinin kalitelerine dikkat etmelidirler. Kaçak yapı yapanlara ve görevini yapmayanlara ağır yaptırımlar gereklidir. Görevini yapmayan yöneticilere yönelik uygulamalar sertleştirilmelidir" şeklinde konuştu.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret172367
REKLAM

Deprem İzleme İstasyonu
YM3KB - CHAT

YM3KB Facebook

 

Online Hava Durumu