HAM RADIO 2022

Almanya’nın Friedrichshafen şehrinde 45’incisi yapılan “Ham Radio 2022 Uluslararası Telsiz Fuarı’na” TRAC Genel Merkezi olarak stant açılıp katılım yapılmıştır. 

TRAC Genel Merkez Yönetim Kurulumuz tarafından görevlendirilen Genel Başkan Yardımcımız TA3E Ali Rıza ÖZSARAN’nın koordinatörlüğünde ülkemiz amatörlüğü temsil edilmiş, TRAC tanıtımı yapılmıştır. 

Kurulan standımıza Almanya’da yaşayan TRAC İzmir şube üyemiz TA3OO Özer ÖZTÜRK, TRAC İzmir onursal üyelerimiz TA3BJ Muzaffer AYGÜN ve eşi Nurhayat AYGÜN ve Babacan Şükrü AKAKCA fuar boyunca kurulum ve tanıtım etkinliklerinde destek vermiştir.

Fuar süresince IARU tarafından yapılan toplantılara katılım sağlanmış, ARDN başta olmak üzere afet acil haberleşme üzerine yeni teknolojileri inceleme fırsatı bulunmuştur. 

Fuarın 2. günü Türk buluşması düzenlenerek yurt dışında yaşayan veya ülkemizden giden arkadaşlar ile buluşulup TRAC’ ın 60. kuruluş yıl dönümü kutlanmıştır. 

Başta ARRL başkanı olmak üzere standımız yoğun ziyaretçi ilgisi görmüş, lokum ikramı ve promosyon kalem misafirlerimiz tarafından çok beğenilmiştir. En çok, ülkemizde nasıl amatör faaliyet yapılır konularında sorular sorulmuştur.

Yaklaşık 10.200 ziyaretçinin katıldığı fuar yoğun tanıtım faaliyetlerimiz ile bitirilmiştir.