Ata’yı Ziyaret

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Dünya Radyo Amatörleri Günü ve şubemizin kuruluş yıldönümü sebebiyle Yönetim Kurulumuz ve beraberindekiler ülkemizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda çelenk takdiminde bulundu.

Törenin ardından Şube Başkanımız Cankut Kalyoncu Anıt Özel Defteri’ni imzaladı ve şöyle dedi:

Büyük Atatürk;

Bugün; eşsiz devrimlerinle taçlandırıp üstün mücadelelerle bizlere armağan ettiğin Cumhuriyetimizin 100.yılında,Dünya Radyo Amatörleri Günü ve şubemizin kuruluş yıldönümü sebebiyle ülkemizde tüm radyo amatörleri adına manevi huzurundayız.

İçerisinde yer aldığımız Cumhuriyetimizin 100. yılı çalışmasını; tüm radyo amatörleri ve Azerbaycan, Tanzanya, Almanya ve Pakistan ülkeleriyle birlikte gerçekleştirmenin derin mutluluğu içindeyiz. Ülkemizde yeni rekorlarla cumhuriyetimizin 100.yılını tüm dünyaya tanıtmaya, verdiğin tüm mücadeleyi dünyanın her köşesine anlatmaya kararlıyız. Bu başarıya ulaşırken ihtiyaç duyduğumuz tek kudretin, senin de söylediğin gibi, damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu biliyoruz. Geçmişte gösterdiğimiz başarılara yenilerini ekleyerek radyo amatörlüğünü dünyada, ülkemize yaraşır şekilde sonuna kadar temsil edeceğiz.

“Yurtta barış, dünyada barış!” sözünüzden hareketle, dünya barışına katkı sağlayan en büyük çalışmalardan birisi olan radyo amatörlüğü sayesinde gerek afetlerde gerekse ülke tanıtımında üstün bir mücadele göstermekteyiz. Tüm imkansızlıklara rağmen, tüm zorluklara rağmen radyo amatörleri olarak bizler bu faaliyetleri gerçekleştirmeye devam etmekteyiz.

And olsun ki; açtığın yolda, gösterdiğin hedeflere durmadan yürüyeceğiz. 

Büyük Türk Ulusu için verdiğiniz büyük mücadeleyi ve ülkemize kazandırdığınız eşsiz değerleri saygıyla ve şükranla selamlıyoruz. Aziz hatıranız önünde saygıyla ve büyük bir özlemle eğiliyoruz. 
 
Ruhunuz şad olsun.